Bajkowy weekend za nami

Już po raz piąty Bajkowy Mikołaj organizowany w Expo Mazury zainaugurował sezon na wydarzenia świąteczne w regionie.

Bajkowy Mikołaj jest wyjątkowym wydarzeniem w kalendarzu zarówno Ostródy, jak i Expo Mazury. Przez dwa dni targowe hale zostają oddane we władanie najmłodszym. Tegoroczna edycja imprezy była już piątą odsłoną tego wydarzenia i w ciągu weekendu zgromadziła kilkanaście tysięcy odwiedzających.

W tym roku coś dla siebie mogli znaleźć zarówno dorośli, jak i przede wszystkim dzieci. Tradycyjnie sporą popularnością cieszyła się możliwość spotkania ze Świętym Mikołajem. Prawdziwą furorę zrobił jednak, po raz pierwszy zaprezentowany w Polsce północnej, największy w Europie dmuchany plac zabaw, do którego przez cały weekend ustawiały się długie kolejki. Ponadto dzieci mogły spróbować różnorakich sposobów spędzania wolnego czasu: od zajęć z robotyki poprzez warsztaty artystyczne, aż po naukę gry w szachy. Na scenie z kolei mogliśmy zobaczyć m.in.: występy szkół tańca Wasilewski-Felska oraz Focus, prezentacje klubu bokserskiego UKSW Pirs czy też usłyszeć wykład o Amazonii przeprowadzony przez antropologa Marka Wołodźkę z Fundacji Kultury Ponad Kulturą. Jak co roku, wydarzenie swoją obecnością uświetnili również ostródzcy Mikołaje na motorach, których przejazd przez całe miasto zakończony w Expo Mazury stanowił mocny punkt drugiego dnia wydarzenia.

Dorośli z kolei mogli przebierać wśród dużej oferty jarmarkowej. Królowały oczywiście ozdoby świąteczne, ale tradycyjnie dużym powodzeniem cieszyły się produkty regionalne, które zapewne zagoszczą na wielu stołach w okresie Bożego Narodzenia. Specjalną strefę produktów regionalnych z Warmii i Mazur zaprezentowało Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.